همه اخبار بورس را یکجا، در سایت «اینوستیا» ببینید.

دیمکتب، دنیای دیجیتالی آموزش

به دیمکتب خوش آمدید

دیمکتب؛ دنیای دیجیتالی آموزش و یادگیری

یادگیری نوین

در تعریف سنتی؛ سواد، توانایی خواندن و نوشتن است یا توانایی به‌کاربردن زبان برای خواندن، نوشتن، گوش‌دادن و سخن‌گفتن. ولی در مفهوم نوین این واژه به سطحی از خواندن و نوشتن که برای ارتباط کافی است گفته می‌شود. یا سطحی که یک فرد بتواند مفهوم را بفهمد و انگاره‌ها و اندیشه‌هایش را تا جایی که بتواند در آن جامعه سهیم باشد، بیان کند. سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد یونسکو (UNESCO) تعریف زیر را داده‌است.

باسوادی توانایی شناخت، درک، تفسیر، ساخت، برقراری ارتباط و محاسبه در استفاده از مواد چاپ‌شده و نوشته‌شده مربوط به زمینه‌های گوناگون است. باسوادی زنجیره آموزشی را که توانایی رسیدن به اهداف، توسعه دانش و پتانسیل، و شرکت کامل در جامعه‌ای بزرگتر را برای یک فرد فراهم می‌کند، دربردارد.

با چنین تعریفی مشخص است که یادگیری، حد و مرزی نداشته و تمامی ما نیازمند یادگیری و بازهم یادگیری هستیم.

امروزه یادگیری مستمر با وجود ابزارهای نوین اطلاعاتی دیگر کار چندان دشواری نیست. چرا که اولا به مدد گوشی های هوشمند دسترسی به محتواهای آموزشی در هر لحظه و هر جا امکان پذیر می باشد. و ثانیاً هزینه های یادگیری به جهت حذف سربارهای اضافی از جمله فضای فیزیکی و نیروی انسانی به شدت کاهش یافته است. تنها چیزهای مورد نیاز یک گوشی همراه و یک بستر مناسب و پر محتواست.

هدف دیمکتب

«دی‏مکتب» دنیایی دیجیتالی برای یادگیری است. این بستر ایجاد شده است تا تمامی مشتاقان به یادگیری بتوانند در زمان بسیار کوتاهی به بیشترین و با کیفیت ترین محتواهای آموزشی دست پیدا کنند. ما به شدت مشتاقیم تا آن گونه که شایسته اید خدمات خود را عرضه کنیم. لذا هر گونه نقد و پیشنهادی را بر دیده منت پذیرا هستیم. در حال حاضر سایت «دیمکتب» حاوی کتب تخصصی به زبان انگلیسی می باشد که تماماً برای دانشجویان و اساتید محترم به صورت رایگان قابل دانلود می باشند. بزودی منابع غنی علمی از جمله سایر کتب تخصصی، جزوات آموزشی و فیلم های آموزشی داخلی و خارجی به آن افزوده خواهد شد.

Visits: 178